Home
Nieuws
Over de FVNO|MHB
Arbeidsvoorwaardenakkoord
FAQ SBK 2012
Bezuinigingen bij Defensie
Georganiseerd Overleg
Georganiseerd Overleg Defensie
Sectie Georganiseerd Overleg
De FVNO|MHB vertegenwoordigers
De Overlegfora
Overleg agenda van het Georganiseerd Overleg voor 2012
Uit het Georganiseerd Overleg
Nieuwe functie categorie ontslagbescherming
Tweede tranche KPCn
Uitzendbonus het vervolg
Eerste duidelijkheid voor leden VPDs
Vragen Sourcing defensiepersoneel
Nijmeegse Vierdaagse
Eerste knelpuntcategorieen vastgesteld
Knelpuntcategorieen discussie
Georganiseerd Overleg hervat
NLDA en de accreditatie
Georganiseerd Overleg met Defensie opgeschort
Veteranenstatus bij deelname aan Operatie Enduring Freedom
Betaaldata salarissen 2012
Commandantenbrief P-maatregelen
Reactie Defensie mbt vergoeding voeding bij overwerk
Terugvorderen VVHO ihkv OEF
Brief inzake voeding bij overwerk
Reorganisaties in relatie tot het opgeschorte Overleg
Defensie omzeilt GO
Uitzendbonus leidt tot terugvordering VVHO toelage
Vacaturebank online vanaf 5 november
Vergoeding woon/werkverkeer verlaagd
Waarnemingstoelage
Correctie op de tegemoetkoming verhuiskosten
Toch nog bevorderd
Akkoord over uitzendbonus
SBK
Incidentele familiereizen militairen
Dalende invaliditeitspensioenen bij Defensie
De kleine component in DIDO
VROB bij consignatie
De vergoeding kleine component in DIDO
Huisvestingsproblematiek bij overdracht Alexander kazerne
Declareren kleine component in DIDO
Overboeken verlofoverschot naar 2010
2009 | Eindejaarsuitkering
Besluiten weer 'met de hand' getekend
Correcties Toelage Buitenland per 01 november as
Dossiers
Medezeggenschap
ProDef BULLETIN
OPINIE
Evenementen
Ledenvoordeel
Archief: FVNO|MHB
Links
Defensie tracht het Georganiseerd Overleg te omzeilen.
Ondanks op- en aanmerkingen heeft de FVNO│MHB, als overlegvertegenwoordiger namens de CMHF sector Defensie, in de laatste vergadering van de Werkgroep Algemene & Financiële Rechtspositie (WG AFR) voordat het overleg is opgeschort ,ingestemd met de uitvoeringsregeling uitzendgratificatie. Deze instemming had als reden om de uitkering van deze uitzendgratificatie niet te vertragen. Het overleg over deze regeling had immers al bijna twee jaar gevergd. Deze instemming was echter onder de voorwaarde dat de op- en aanmerkingen in de eerstvolgende werkgroep vergadering aan de orde zouden worden gesteld.
Deze op- en aanmerkingen betreffen specifieke groepen militairen die, naar oordeel van de FVNO│MHB, onterecht geen aanspraak kunnen maken op deze uitzendgratificatie. Dit personeel, bemanningen van onderzeeboten en Maritieme Patrouillevliegtuigen, is tijdens de Koude Oorlog en ook daarna uitgezonden in het kader van de Nationale Verdedigingstaak. Door de aard van deze missies, zijn deze echter niet of slechts beperkt opgenomen in de personeelsdossiers van het desbetreffende personeel.
Naar nu blijkt is Defensie niet voornemens de gemaakte afspraak na te komen. In een schrijven aan de Centrales van Overheidspersoneel geeft Defensie aan dat zij geen reden ziet de wens van de FVNO│MHB, die mede wordt gedeeld door de ACOM, in te willigen. Hierbij verwijst Defensie naar de regeling vergoeding vredes- en humanitaire operaties (VVHO).
De FVNO│MHB is van mening dat de motie van de kamerleden Knops en Eijsink zich uitstrekt over al het defensiepersoneel dat namens de Nederlandse regering is ingezet in het buitenland. Door dit personeel uit te sluiten wordt geen recht gedaan aan deze motie en de inzet van het genoemde personeel.
‘Piepbrieven’
Het niet nakomen van de gemaakte afspraak is echter niet het enige voorbeeld waaruit blijkt dat Defensie het Georganiseerd Overleg tracht te omzeilen.
Recentelijk hebben de Centrales van Defensie brieven mogen ontvangen met daarin een ‘pieptermijn’. Indien de Centrales niet binnen de, in de brief gestelde termijn, reageren wordt het voorstel als aangenomen beschouwd.
Brieven met een pieptermijn maken integraal deel uit van het Georganiseerd Overleg. Aangezien vergaderingen van een werkgroep veelal eens per maand plaatsvinden, is een brief met een pieptermijn vaak een snelle(re) methode om formele overeenstemming te verkrijgen over regelingen waarover Defensie en de Centrales het (grotendeels) eens zijn. Aangezien de CMHF sector Defensie, net als de centrales ACOP en de CCOOP, het Georganiseerd Overleg heeft opgeschort is de CMHF dan ook verontwaardigd over het feit dat Defensie tracht op deze wijze toch de Centrales te dwingen om ‘overleg te voeren’. De CMHF heeft Defensie dan ook, middels een formeel schrijven, laten weten niet in te kunnen stemmen met de voorstellen, zoals deze zijn gedaan in deze piepbrieven, noch in te zullen stemmen met enig voorstel dat door Defensie wordt aangeboden, zolang het Georganiseerd Overleg is opgeschort.
De CMHF sector Defensie is bezorgd over het feit dat Defensie er nu blijkbaar voor heeft gekozen niet alleen als het gaat om de arbeidsvoorwaarden af te zien van open en reëel overleg, maar dit nu blijkbaar heeft uitgebreid naar al het overleg. De CMHF is van mening dat juist in deze tijden, waarin er gesproken moet worden over de invulling van de opgedragen bezuinigingen bij Defensie, open en reëel overleg de enige wijze is waarop Defensie en de Centrales overeenstemming kunnen bereiken.
De CMHF roept Defensie dan ook op de Centrales tegemoet te komen, om daarmee de opschorting van het Georganiseerd Overleg ongedaan te maken.