Home
Nieuws
Over de GOV|MHB
Arbeidsvoorwaardenakkoord & SBK
Bezuinigingen bij Defensie
Georganiseerd Overleg
Medezeggenschap
Reorganisaties
ProDef BULLETIN
OPINIE
Evenementen
Symposium KVNRO 2012
Symposium Legermuseum
Lezing Minister Hillen
Verslag DONDerdag
DONDerdag 2012
De Ruyterlezing 2012
Symposium Leider en boekhouder
Workshop ‘Tijd voor Transformatie’
Workshop Kernbewust Leiderschap 14 april 2011
Symposium GOV Leider en Boekhouder? 8 april 2011
Seminar GOV Sturing Defensie 3 februari 2011
Workshop Pensioenactualiteit 26 oktober 2010
Workshop Pensioenactualiteit 14 september 2010
Mini-workshop Groepsdynamiek en groepsprocessen bij organisatieveranderingen
Workshop Pensioenactualiteit 19 mei 2010
Workshop Pensioenoverzicht burgerambtenaren
Symposium FVNO|MHB 11 november 2009
Verslag Marechaussee Ontwikkeling en NetwerkDag 2009
Terugblik Career Experience
Ledenvoordeel
Archief: FVNO|MHB
Links
Verslag Marechaussee Ontwikkeling en NetwerkDag 2009
Workshops en denktanks voorzien in behoefte
Op 28 mei 2009 vond in Amsterdam voor de tweede keer de Marechaussee Ontwikkeling en NetwerkDag 2009 (MOND 2) plaats. Deze dag werd georganiseerd door de FVNO/MHB in samenwerking met de Kmar.
De MOND 2009 werd bijgewoond door enthousiaste KMar officieren, middelbare en hogere burgermedewerkers bij de KMar en een aantal politiefunctionarissen. De dag stond in het teken van “netwerken” en persoonlijke ontwikkeling en had het motto: “voor, door en met professionals”.
Het programma werd ingeleid door de dagvoorzitter, Max Daniel, werkzaam bij de korpsleiding van de politie Friesland. Op een enthousiaste, humoristische en interactieve wijze met korte interviews met de deelnemers in de zaal, slaagde hij erin een ontspannen en open sfeer te creëren. Vervolgens gaf hij het woord voor de officiële opening aan Plaatsvervangend Commandant van de KMar, generaal Van de Water, die veel waardering voor het initiatief en de organisatie van de MOND uitsprak. Hij deelde op persoonlijke wijze zijn ervaringen als PCKMar en ging kort in op de verschillen tussen “vroeger” en nu.
Vervolgens schetste hij in het kort de activiteiten waar de KMar op dit moment mee bezig is op het gebied van onder meer persoonlijke ontwikkeling, loopbaanbeleid en competentiemanagement. Daarnaast benadrukte hij dat het van groot belang is voor de KMar om gebruik te maken van de inspiratie vanaf de werkvloer en door goed te luisteren wat er speelt naast top-down gericht meer bottum-up te opereren. Na de plenaire opening gingen de deelnemers zelf aan de slag. Tijdens vijf verschillende workshops werd kennis uitgewisseld op het gebied van coaching, neuroleiderschap, competenties, netwerken en het effectief gebruik van de eigen communicatiestijl. Daarnaast werd in denktanks gediscussieerd over onderwerpen als “jong en leidinggevend”, motivatie en teamspirit, ervaringen tijdens operationele uitzendingen, horizontale uitwisseling met de politie en de laatste ontwikkelingen op het gebied van competentiemanagement in relatie tot loopbaanbegeleiders. De deelnemers participeerden actief en leverden een waardevolle bijdrage aan de discussies.
Tijdens de luxe broodjeslunch werd een voorlichting gegeven door de Open Universiteit en werden de mogelijke studierichtingen en de toekomstige samenwerking tussen de FVNO/MHB en de Open Universiteit toegelicht. Na de lunch startte de tweede ronde met workshops en denktanks en werd opnieuw enthousiast en open gediscussieerd en ervaringen uitgewisseld. Het middagprogramma stond daarna in het teken van een interactief lagerhuisdebat dat werd geleid door Peter Kiestra. Er werd aan de hand van prikkelende stellingen leuk en zinnig gedebatteerd over onder andere de implementatie van competentiemanagement binnen de KMar, het behoud van officieren voor de KMar en de oplossing voor de Schipholproblematiek.
Na afloop van de discussie vond een afsluitende borrel plaats, waarbij kon worden geconstateerd dat de deelnemers enthousiast waren over het programma. Een eerste blik op de evaluatie heeft laten zien dat de MOND in een behoefte heeft voorzien en dat er veel interesse is voor een vervolg.
To be continued!