FVNO|MHB zoekt jonge officieren en burgermedewerkers om mee te denken over de ‘arbeidsvoorwaarden van de toekomst’.

Eind maart komt de minister van Defensie met zijn beleidsbrief waarin hij uiteenzet hoe de € 1 miljard aan opgedragen bezuinigingen binnen de defensieorganisatie worden weggezet. Ook de arbeidsvoorwaarden van het defensiepersoneel zullen hierin naar alle waarschijnlijkheid de revue passeren. De minister heeft hierbij de ambitie te komen tot een structureel betaalbare defensieorganisatie. Daarbij hoort een passend pakket toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden voor het defensiepersoneel.
 
De aankomende bezuinigingen betreffen korte termijn plannen om binnen de huidige regeerperiode de opgedragen bezuinigingen te behalen. Hierbij wordt gestreefd naar het behouden van een veelzijdig inzetbare krijgsmacht.
Daar waar de voorstellen m.b.t. de ‘nieuwe’ inrichting van de krijgsmacht nog zijn te toetsen aan het feit of zij daadwerkelijk bijdragen aan die gewenste schootsrichting, is dat in het geval van voorstellen op het gebied van de arbeidsvoorwaarden echter geheel niet het geval. M.b.t. de arbeidsvoorwaarden is deze schootsrichting immers nog niet bepaald, ergo er is geen lange termijnvisie op de arbeidsvoorwaarden van het defensiepersoneel.
 
De FVNO|MHB is van mening dat hier een kans blijft liggen. Een door de overlegpartners, Defensie en de Centrales van Overheidspersoneel, gedeelde lange termijn visie biedt hen namelijk de mogelijkheid om, ongeacht de economische situatie en de daarmee beschikbare arbeidsvoorwaardenruimte, tijdens het arbeidsvoorwaardenoverleg stappen te (blijven) maken in de juiste schootsrichting.
 
Om te komen tot een lange termijn visie op de arbeidsvoorwaarden heeft de FVNO|MHB de Werkgroep Strategische Personeelsvisie Defensie ingericht. Een werkgroep die moet komen tot een lange termijn visie gebaseerd op de belangen van de officieren en middelbare en hogere burgermedewerkers bij defensie. De uitkomst van deze werkgroep kan dan dienen als uitgangspunt voor de CMHF-sector Defensie (de Centrale die namens de FVNO|MHB, KVMO en KVNRO het overleg met Defensie voert) in het overleg met Defensie en de overige Centrales om te komen tot een gedeelde lange termijn visie op de arbeidsvoorwaarden van het defensiepersoneel.
 
Aangezien het hier gaat om de ‘arbeidsvoorwaarden van de toekomst’, is de FVNO|MHB op zoek naar jonge officieren en burgermedewerkers die mee willen denken in deze Werkgroep Strategische Personeelsvisie Defensie. Zij zijn de defensiemedewerkers die te maken gaan krijgen met de arbeidsvoorwaarden van de toekomst. Het bekende spreekwoord zegt immers ‘de jeugd heeft de toekomst’.
 
Heb je interesse en ben je lid van de FVNO|MHB of de KVMO (of ben je bereid dit te worden)?
Meld je aan bij de voorzitter van de werkgroep, het Hoofd sectie Georganiseerd Overleg, via hsgo@fvno.nl



Klik hier voor het artikel 'Arbeidsvoorwaarden van de Toekomst: Komen tot een visie', zoals gepubliceerd in het ProDef Bulletin nr 5 | November 2010.

Klik hier voor het artikel 'Arbeidsvoorwaarden van de Toekomst: Voorspellen is moeilijk', zoals gepubliceerd in het ProDef Bulletin nr 2 | Maart 2011.