Geregeld wordt intern Defensie, binnen de Rijksoverheid, in het kabinet, in de Tweede Kamer en in de media het aantal hoge functionarissen binnen het ministerie van Defensie ter discussie gesteld. De politiek wordt al jaren twee keer per jaar geïnformeerd over het aantal topfunctionarissen bij Defensie.
Een bijzondere situatie, zeker ook omdat andere ministeries dit niet hoeven te doen. Personeelsbestanden van andere ministeries zijn niet via internet verkrijgbaar waardoor het lastig is de gegevens over topfunctionarissen bij die departementen te vergelijken met Defensie.
De GOV|MHB meent dat Defensie een benchmark met andere ministeries goed zou doorstaan. Om de benodigde gegevens hiervoor beschikbaar te krijgen heeft de GOV|MHB gisteren per brief minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Olllongren verzocht een overzicht te verstrekken van:
Het is nu afwachten hoe en wanneer minister Ollongren gaat reageren op onze (WOB) brief. We houden u op de hoogte.